Hírek

Az ÖKORÉGIÓ lehetőségei a mindennapi életben

Körmendi Vállalkozói Inkubátor ház adott teret a csütörtökön megrendezésre került „Az ökorégió lehetőségei a mindennapi életben” című előadás sorozatnak. A Pro Körmend Városszépítő Egyesület égisze alatt tevékenykedő Nyugat-Magyarországi Ökorégió rendezvényén a helyi és országos vállalkozások mellett részt vett az Ipari-, Tudományos-, Innovációs és Technológiai Parkok Egyesületének elnöke Mórucz Norbert, valamint stratégiai igazgatójaDSC_0043 (640x452) Dr. Dávid Roland is részt vett.    

A találkozót Galamb István a Nyugat-Magyarországi – Ökorégió alapítója – nyitotta meg, majd ezt követően Tompa László – önkormányzati képviselő, városfejlesztési bizottság tagja – üdvözölte a szép számban megjelent érdeklődőt. A képviselő bevezetőjében elmondta, hogy Körmend előnyös elhelyezkedéséből kifolyólag rendkívül fontos a napenergia kihasználása, napelem táblák telepítése, a Rába villamos áram termelésének kihasználása illetve a lakosság környezet tudatos szemléletformálása.

A bevezetőt követően Timár Dániel és Zakota Tamás környezetmérnökök tartották meg előadásukat. Mindkét fiatal DSC_0032 (640x499)mérnök ösztöndíjasként gyarapította tudását Németországban és az ott megszerzett tudást osztotta meg a hallgatósággal. Előadásuk középpontjában a környezetkímélő élet állt, melynek célja, hogy a fenntartható földi környezet hosszútávon biztosítva legyen az itt élők számára. Előadásukban kitértek az  egyének felelősségvállalása, hisz ”ha mindenki aki tesz a Földért és a környezetbarát jövőért akkor már nagy eredményt értünk el”. Rendkívül szemléletes példákon keresztül  modellezték, hogy a németországi kisvárosok  hogy hasznosítják a rendelkezésre álló energiákat!

A rendezvényen szót kapott „ezTrade” Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. ügyvezetője, aki a magyarországi tapasztalatokat vázolt fel a napelem telepítések terén. A résztvevők komoly összehasonlítást kaphattak a magyarországi, németországi és ausztriai helyzetről. Szelei Péter előadásában elmondta, hogy lehet még több napenergiát felhasználni az emberek javára úgy, hogy közben kíméljüDSC_0166 (427x640)k a Földet. A száraz adatok mellett természetesen a költségek és a megtérülési idő terítékre kelült.

A rendezvény színvonalát emelte Dr. Bohár Gyula, a Biovéd Kft. ügyvezetője. A cég mikroszkopikus gombák felhasználásával fejleszt és gyárt biológiai készítményeket. Ezek a mikrobiológiai termékek hatékonyan segítik elő a sikeres növénytermesztést. A termék neve Triffender. A Biovéd által fejlesztett és gyártott készítmények felhasználása az emberre és a környezetre veszélytelen. Segítségükkel megtermelt növényekben nem marad semmilyen szermaradvány. Termékeik iránt Kambodzsa és a Távol-Kelet mellett nagy érdeklődést mutat a szomszédos Ausztria is. Itt a szót már Török Tibor vette át, aki az osztrák TFt Agrartechnik Gmbh. ügyvezetője és a Triffender osztrák forgalmazója. A Triffenderrel kapcsolatos eredményeit mutatta be, fotókkal illusztrálva.

Az előadássorozatot  az Ipari-, Tudományos-, Innovációs és Technológiai DSC_0091 (640x626)Parkok Egyesületének elnöke Mórucz Norbert és stratégiai igazgatója Dr. Dávid Roland zárta. Beszédükben említést tettek arról, hogy az ország határon belül és kívül, hogyan is működnek az ipari parkok, milyen az ipari parkok felépítése illetve a „jó gazda” szemlélet milyen lehetőségeket rejt magában egy város közössége számára. Információt nyújtottak a körmendi Ipari Park fejlesztési lehetőségeiről illetve együttműködési szándékukról biztosították a Nyugat-Dunántúli Ökorégiót.